by

Warto zatrzymać się na chwilę…

warto-zatrzymać-się-na-chwilę

Pewnie wszyscy rodzice doskonale wiedzą jak ważne jest spędzanie czasu z dzieckiem. Tylko, czy wszyscy rodzice faktycznie ten czas spędzają? Niestety dzisiejszy tryb życia jest tak zaganiany…Pędzimy do przodu za karierą, za pieniędzmi, za lepszym bytem. A zapominamy czasem o najważniejszych wartościach.

Moja córka ma w klasie koleżankę, której rodzice są tak zapracowani,  że niemalże w ogóle nie interesują się życiem swojego dziecka. Dziewczyna jest w wieku nastoletnim i ma swoją opiekunkę. I suma summarum to owa Opiekunka zastępuje jej matkę. To Ona chodzi na wywiadówki, to Ona rozwiązuje problemy nastolatki, to Ona podaje jej przysłowiową chusteczkę kiedy lecą dziewczynie łzy. Dziewczyna bardzo często żali się przyjaciółkom, jak jest jej smutno i źle. Bardzo ujęła mnie ta historia. Być może jej rodzice nie zdają sobie z tego sprawy. Trudno oceniać sytuację z boku. Z resztą nie śmiałabym. Ale z pewnością w tym momencie warto zastanowić się nad swoimi wartościami.

Niegdyś w zamożnych rodzinach były guwernantki, które pełniły funkcję opieki, wychowania i edukacji dziecka. Jak pokazuje owa historia, w dzisiejszych czasach także znaleźć można „współczesną guwernantkę”. Z resztą na rynku można znaleźć firmy oferujące pomoc w zatrudnieniu profesjonalnej niani i guwernantki. Być może dla kogoś, kto nie może odrabiać ze swoim dzieckiem lekcji, czuwać nad jego rozwojem i edukacją, jest to dobre rozwiązanie. Ale z pewnością NIC nie zastąpi dziecku czasu spędzonego z rodzicami. Taki czas jest po prostu bezcenny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *